Estetická výchova

Ciele:

Estetická výchova ako predmet syntetického charakteru svojim špecifickým obsahom plní kultivačnú, poznávaciu, integračnú a kreatívnu funkciu, pomáha pri hodnotovej orientácii a formovaní postojov žiakov. Kultivuje osobnosť žiakov a rozvíja ich schopnosť orientovať sa v estetických a umeleckých hodnotách na základe zážitkov, skúseností a poznatkov. Rozvíja schopnosti a zručnosti pri vnímaní a hodnotení umeleckých diel a javov z oblastí mimoumeleckého estetična, systém reprodukčných a tvorivých zručností, citlivosť zmyslových orgánov, estetické záujmy, potreby a návyky žiakov. Poskytuje nevyhnutné poznatky o základoch estetiky a umenovied. Svojim obsahom smeruje k pozitívnemu naladeniu osobnosti prostredníctvom estetických zážitkov a sprievodnej katarzie.