Úvod | História | Novinky | Život v škole | Učitelia | Triedy | Predmety | Fotoalbum Plán školy

Milí priatelia!

Gymnázium Mateja Bela vo Zvolene si v roku 2014 pripomenie 20. výročie svojej existencie.

Za túto dobu opustilo brány školy viac ako 600 maturantov, ktorí u nás získali veľmi dobré základy pre štúdium na vysokej škole. Veď našich absolventov nájdeme nielen na slovenských či českých vysokých školách, ale aj na univerzitách v Anglicku, Rakúsku, USA či Francúzsku.

Nerobí im problém absolvovať vysokoškolské štúdium v cudzom jazyku, pretože už počas stredoškolského štúdia mnohí absolvujú časť štúdia na zahraničných stredných školách  (USA, Veľká Británia, Dánsko, Francúzsko, Thajsko).

Škola poskytuje žiakom možnosť získať jazykový certifikát z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka, pretože od svojho začiatku sa profilovala ako gymnázium s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov.

Počas štúdia žiaci nášho gymnázia získavajú kvalitné vedomosti z angličtiny ako prvého cudzieho jazyka. Druhý, resp. tretí cudzí jazyk vyberajú z ponuky týchto cudzích jazykov:

• francúzsky jazyk
  • nemecký jazyk
  • španielsky jazyk
  • ruský jazyk

Typ školy, akým je osemročné gymnázium ponúka žiakovi kontinuálne vzdelávanie od 6. ročníka až po maturitu, ktoré je od svojho začiatku smerované k úspešnému zvládnutiu maturitných skúšok a štúdiu na vysokej škole.

Vedenie školy spolu s pedagogickými zamestnancami má ambíciu pokračovať v úspechoch z predchádzajúceho obdobia (víťazstvá v celoslovenských kolách olympiád v slovenskom jazyku, ruskom jazyku, španielskom jazyku a Olympiády ľudských práv) a ponúkať žiakom kvalitné vzdelávanie v súlade s ich potrebami.

RNDr. Ivetta Vidová – riaditeľka školy