Etická výchova

Základné ciele ETV:

·  výchova zrelej osobnosti s vlastnou identitou a hodnotovou orientáciou

·  úcta k človeku

·  úcta k prírode

·  výchova osobnosti schopnej spolupracovať a akceptovať národné hodnoty.

Výchovné zámery a prostriedky:

a) Vytvoriť zo žiakov ucelený kolektív, navzájom sa poznať, vedieť rešpektovať, pomáhať si: - rozhovor, hry, vychádzky.

b) Viesť žiakov k zodpovednosti za to, čo robia, k šetreniu školského majetku, dbať o poriadok nielen v triede, ale aj v priestoroch školy: - rozhovor, vysvetľovanie, nástenky.

c) Prehlbovať úctu k učiteľom a všetkým zamestnancom školy, rodičom, starším ľuďom: - pozdrav, poďakovanie, pamätné dni.

d) Pestovať kladný vzťah k prírode: - vychádzky do okolia školy, - návšteva ekofilmov ku Dňu Zeme (TU vo Zvolene), - návšteva arboréta - Borová Hora, - tvorivé projekty k ochrane životného prostredia.

e) Pestovať kladný vzťah k vlastnému zdraviu: - projekty, návrh plagátov o správnej výžive, - projekty, beseda - fajčenie, alkohol a drogy.

f) Sexuálna výchova: - beseda k rodičovstvu.