Rôzne

Anglický jazyk

Angličtina patrí k dôležitým a zároveň populárnym svetovým jazykom, snažíme sa k jej výučbe pristupovať zodpovedne. Využívame kvalitné, nové učebnice (Opportunities a Project), dalšie študijné publikácie a jazykové časopisy (Hello a Friendship), a to pri dotácii 3-6 hodín do týždňa. Anglický jazyk sa môžu naši študenti učiť od prvého ročníka ako prvý jazyk . Konverzácia v anglickom jazyku je povinná od prvého do tretieho ročníka. K dispozícii máme novú humanitnú učebňu s interaktívnou tabuľou a jazykovú učebňu so slovníkmi a inými študijnými pomôckami. Na vyučovaní sa využíva aj materiál dostupný na internete.

Angličtina sa vyučuje v skupinkách 12 až 20 žiakov, čím sa zvyšuje kontakt učiteľa s každým žiakom. Okrem toho sú žiaci do skupiniek zadeľovaní podľa vedomostí, vďaka čomu môžu tí rýchlejší aj tí pomalší pracovať vlastným tempom a dosahovať tak čo najlepšie výsledky.

Škola kladie veľký dôraz na to, aby si študenti svoje jazykové znalosti mohli overiť aj v praxi, a to účasťou na rôznych projektoch. Naši študenti sa zapájajú napr. do súťaže v písaní eseje podporovanej Open Society Foundation (Nadácia Otvorenej Spoločnosti), vďaka projektu Sokrates spolupracovali so školami v Taliansku a Švédsku a cez project Etwinning nadväzujú kontakt so školami v celej Európe.

Viacej informácií o spôsobe výučby anglického jazyka , jednotlivých podujatiach , súťažiach a aktivitách sa možete dozvedieť v podsekcii Rôzne