certifikát Delf1

súťaž Begegnung mit Osteuropa 2008

Medzinárodná konferencia

8. septembra 2009

V aule Technickej univerzity vo Zvolene sa uskutočnila Medzinárodná konferencia k 2.vlne deportácie Židov pod záštitou Múzea SNP (za účasti priamych obetí holokaustu). Žiaci siedmeho ročníka (septím) sa zúčastnili odborných prednášok a referátov v rámci tejto konferencie. Vystúpenia priamych účastníkov v nich zanechali hlboké dojmy.

Exkurzia Osvienčim

4. novembra 2009

Uskutočnila sa exkurzia  do Osvienčimu. Žiaci si prezreli koncentračný tábor v Auschwitzi a tábor smrti v Birkenau. V neskorých popoludňajších hodinách odchádzali domov s nezabudnuteľnými zážitkami.

Krajské kolo Olympiády v slovenskom jazyku

3. decembra 2009

Na krajskom kole Olympiády v slovenskom jazyku reprezentovali našu školu v kategórii B Iva Zacharová  (V. A) a v kategórii A Dominika Helcmanová (VII. A)

Viedeň

Dňa 9.12.2009 sa 46 žiakov nášho gymnázia tešilo z vianočnej Viedne. Zoznámili sa s najkrajšími pamiatkami v centre tohto mesta, obdivovali architektúru, navštívili prírodovedné múzeum, Dóm sv. Štefana a z výšky 130 metrov z veže Dómu mali nádherný výhľad na celé mesto. Nádšení sme boli vianočnou výzdobou na vianočných trhoch pred radnicou, v pešej zóne i v priľahlých uličkách.
Fotografie z exkurzie si môžte pozrieť vo fotoalbume našej školy pod názvom "Viedeň 12.2009".

Výsledky celoslovenskej súťaže EXPERT

10.12.2009 bola uskutočnená celoslovenská prírodovedná súťaž EXPERT, ktorej sa zúčastnilo 19 žiakov našej školy od druhákov až po siedmakov. Každý žiak súťaží v dvoch témach formou testov. Najlepšie výsledky dosiahol Jurových zo 7.A, ktorý v 1. téme Bity a bajty obsadil 6. miesto a v druhej téme Ako funguje svet obsadil 47. miesto na Slovensku. Veľmi pekné výsledky dosiahol aj Libiak zo 6.B, ktorý v téme Bity a bajty skončil na 16. mieste na Slovensku. Víťazom blahoželáme.